English Czech Danish Dutch Finnish French German Greek Italian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Swedish Catalan Hebrew Latvian Lithuanian Serbian Slovak Slovenian Ukrainian Vietnamese Albanian Estonian Galician Hungarian Maltese Thai Turkish

BENZİNLİ ENJEKSİYON

Son yıllarda araçların tümünde kullanılmakta olan  enjeksiyon sistemi ve enjektörler gerekli periyodlarda bakım gerektirmektedir. Sistemde kullanılan enjektörlerin ömrü aslında 250.000 km ?ye kadar çıkmasına rağmen zaman içinde temizlenmediği için aracın gücünde %30 ?a kadar düşüşe , yakıt sarfiyatında da %25 ?e kadar artışa sebep olduğu gözlenmiştir.

ITC 02 enjektör test ve temizleme cihazı benzinli araçların enjektörlerini test edip temizleyebildiği gibi dizel araçların enjektörlerini de temizleyebilmektedir.

Aynı zamanda dünyada sadece  ITC 02 cihazı , enjektörleri  elektronik test yapabilmektedir. Dijital ekranda her bir enjektörün bobinin çektiği akım ölçülerek enjektör bobinin arızası tespit edilebilir.

Kaçak testinde  ise , enjektörlerin üzerine basınç uygulanıp bir dakika süresi içinde  damlama yapıp yapmadığı gözlenir. Damlama varsa araç sabahları zor çalışmaktadır .

Dizel mekanik ve common rail enjektörlerin temizliği aynı kazanda yapılabilir. Ancak püskürtme testi için bir adet Bosch marka EFEP 60 h enjektör ayar saati kullanılmalıdır

Son Güncelleme (Pazartesi, 21 Aralık 2009 13:58)

 

Bodrum Mert Dizel ; Benzinli ve Dizel Pompa Enjektör Temizliği ve Revizyon Bakım Onarım

ADRES

Konacık Sanayi Sitesi A Blok No: 19

KONACIK

BODRUM MUĞLA TÜRKİYE

TELEFON NUMARALARI

TEL   :     0 252 363 82 02

GSM :     0 532 487 83 41